Okolí

Městečko Králíky ležící pod masivem Králického Sněžníku je svojí polohou velmi dobrým výchozím místem za cykloturistickými cíly, případně k jinému užití volného času v letních i zimních měsících.

Samotné město Králíky nabízí veškerou občanskou vybavenost jako je např. pošta, lékárna, banka, supermarket, čerpací stanice.

Kralicky Sneznik

Letní období

Okolní krajina uspokojí všechny kategorie cykloturistů. Hlavní turistickou lokalitou je masív Králického Sněžníku, na jehož vrchol vede několik výstupových tras různé obtížnosti. Další zajímavou lokalitou je neprávem opomíjená oblast přírodního parku Jeřáb.

Rodiny s dětmi mohou navštívit Mariánský kopec, kde se nachází zachovalý klášter s restaurací a odkud je velmi pěkný pohled jak na Králický Sněžník, tak Jeseníky. V okolí se taktéž nachází několik zajímavých rozhleden, jako je nově vybudovaná rozhledna na Křížové Hoře, rozhledna na Suchém Vrchu, nebo rozhledna ležící na česko-polské hranici, na hoře Klepý (součást masívu Králického Snežníku).

Fandové vojenské techniky mohou navštívit několik veřejně dostupných vojenských opevnění, jako je tvrz Bouda, nebo pěchotní srub K-S 14. Zajímavostí je pak unikátní vzpomínková akce Cihlena 2011

Zimní období

Lokalita uspokojí všechny druhy lyžařů. Nachází se zde několik SkiParků s různou obtížností sjedzových tratí, ale také upravované běžecké trasy.

Pro sjezdové lyže se nabízí SkiPark Dolní Morava, nebo nový, letos vybudovaný SkiPark Červená Voda, který se může pochlubit sjezdovou tratí 2100 metrů dlouhou, s prevýšením 400 metrů. Pro děti pak můžeme doporučit SkiPark Červená Voda - Šanov.

Běžkaři pak zcela jistě ocení oblast běžeckých tratí Jeřábek, nebo pro náročnější doporučujeme běžecké tratě v oblasti masívu Králického Sněžníku.